Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl jų naudojimo. Skaityti daugiau: Pirkimo sąlygos ir taisyklės.

Nesėkmės ir klaidos - kaip jas išgyventi? 7 punktai, ką gali daryti kaskart suklydus

Posted by administratorius 2020/12/02 0 Komentarai

NESĖKMĖS IR KLAIDOS – kaip jas išgyventi? 7 punktai, ką gali daryti kaskart suklydus

 

Gerai, nuoširdžiai Tau pasakysim – bus tų nesėkmių, bus klaidų, bus stiprios realybės toli nuo Tavo susikurtos vizijos, bus problemų – tikrai nebus taip, kad viskas eis kaip per sviestą. Kaip atleisti sau už nesėkmes? Kaip nekaltinti karmos ir likimo? Kaip nemesti visko velniop?

 

  1. V I S I   K L Y S T A -  aha, turbūt visų pirma, ką turi įsisavinti – visi klysta, visiems nesiseka, visiems būna tų dienų, kai net rankovė užsikabina už rankenos ir suplyšta megztinis – kitaip nebus ir taškas.
  2. P R I I M K   T Ą   J A U S M Ą – kad ir koks jis būtų – susuko vidurius, kalatojasi širdis, sudrėko delnai, norisi keiktis, norisi rėkti, norisi mesti kompą į sieną, NORISI VISKĄ MESTI, užėmė kvapą, kaupiasi ašaros – vėlgi – NOR-MA-LU. Ir vėl – visiems taip būna, vieniems vienaip, kitiems kitaip, vieni 10 kartų per metus apsiverkia darbe, kiti – nė karto gyvenime (bet gal jiems tą pilvą suka dažniau?:)). Visi jausmai, kurie užplūsta supratus, kad “šūdas, suklydau” – yra natūrali organizmo reakcija, ją tiesiog turi išgyventi, jos neužblokuosi – o jei bandysi, bus tik blogiau. Tad įkvėpk, iškvėpk ir tą padaryk dar 10, o gal ir šimtą kartų – tol kol suprasi – ne pirmas kartas ir ne paskutinis. O tada imkis veiksmų – jei gali ištaisyti klaidą, jei ne – atsiprašyk jei yra, ko atsiprašyti, ir judėk toliau.
  3. I Š S P R Ę S K -  jau rašėm – atsiprašyk, jei yra ko atsiprašyti (galbūt nuvylei klientą ar pan.), prisiimk atsakomybę. Šita dalis – prisiimk atsakomybę išlaisvina – patikėk – tol, kol smegenys karštligiškai kovoja su panika ir kyla noras greit greit skubiai sugalvot, kas kitas gali būti kaltas, tiesiog ramiai prisiimk atsakomybę – ok, aš suklydau, ką galiu padaryti, kad klaidą ištaisyti? Juk nėra mamos, kuri ateis ir išbars – iš dallies juk ir bijom klaidų, nes ‘ką pagalvos kiti’ ir dėl pasąmoninės baimės ‘gaut į kailį’ tiesiogine ar perkeltine prasme.
  4. N E S U T E I K   N E S Ė K M E I ar K L A I D A I   P E R   D I D E L I O   V A I D M E N S – dažnai žmonės yra linkę nesėkmei ar klaidai suteikti pagrindinį žudiko vaidmenį ir leisti nužudyti jų idėją dar veiksmui neišsirutuliojus. T.y. – padarei klaidą, kažkas nepavyko, ką iškart galvoji? TAIP IR MANIAU – VERSLAS NE MAN, NAUJAS DARBAS NE MAN ar bet kas kita – NE MAN. Nesiseka, nepaeis, nepirks, nesigaus, aš nevykėlė. Nepradėkime – nes su tokia filosofija, visi suaugę visdar šliaužiotų grindimis, nes patikėk kiek tiems mažyliams reikia nesėkmių, kad galų gale išmoktų vaikščiot. Nesėkmė yra natūrali veiksmo dalis. Nieko naujo nedarysi – nebus nesėkmių, bet ir nieko naujo nebus.
  5. N E P E R S O N A L I Z U O K – nesėkmė nesi tu. Tau atsitiko nesėkmė (1 punktas – visi klysta).
  6. P A S I M O K Y K -  klaidos yra tam, kad mokytumeisi, kad mažiau jų darytum, kad tokių pačių nebedarytum ar darytum gerokai mažiau. Ramiai pagalvok – ką galėjai padaryti, kad klaidos nebūtų? Gerai apmąstyk – ką ateityje galėtum daryti, kad tokia klaida nesikartotų? Konstruktyviai ir galbūt geriausia – ant popieriaus.
  7. J U D Ė K   T O L I A U -  perėjom procesą – sužinojai apie klaidą, priėmei visus jausmus, kurie Tave užplūdo, prisiėmei atsakomybę ir ją išsprendei, nesusitapatinai su klaida ir visko nemetei, apmąstei, ką daryti, kad klaidos nesikartotų ir judi toliau, Viskas – nereikia klaidų prisiminti 5 kartus per savaitę ir dar triskart po mėnesio. Viskas – pasimokei ir tolyn.