Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl jų naudojimo. Skaityti daugiau: Pirkimo sąlygos ir taisyklės.

Kaip naudoti savaitinę ir dienos darbo knygą vienu metu?

Posted by administratorius 2020/12/06 0 Komentarai Planavimas,

Kaip naudoti savaitinę ir dienos darbo knygą vienu metu? 

 

Kartojam ir kartosim, darbo knyga gali būti tavo geriausias sąjungininkas. O dvi darbo knygos - jie atsiranda jau net du. Naudojantis dabro knyga (ar knygomis) labai svarbu nepamišti jų esminės funkcijos, kuri yra ne planuoti Tavo laiką, o planuoti Tavo laiką, kad laikui bėgant pasiektum savo tikslus. 

Taigi, savaitinė (arba dar tokiam tikslui galima naudoti ir mėnesinę darbo knygą) darbo knyga turi būti naudojama kertiniam mėnesio ir savaičių planavimui - susirašyti svarbiausius darbus, susitikimus, terminus, mėnesio ir savaitės tikslus. Kai žinai metų tikslą, pusmečio ar ketvirčio tikslus (apie jų išsikėlimą mes rašysime jau vėliau) gana paprasta susidėlioti veiksmus, norint juos pasiekti, matant savo prioritetus - gana paprasta susidėlioti prioritetines veiklas, esmines užduotis, papildomus darbus, kurie padės Tau pasiekti, ko nori. Pildant tik dienos darbo knygą išlaikyti tokį fokusą gana sunku. 

Susidėliojus esmę į savaitinę darbo knygą - iškart galimą ją supildyti į dienos darbo knygą. Tiesiog susirašyti tą patį, galbūt didžiosiomis raidėmis, galbūt spalvotai, galbūt pabraukiant, galbūt dienos viršuje - kaip tik Tau patogu, bet kad tas fokusas nedingtų dirbant diena iš dienos ir negulėtų tik mėnesio ar savaitės darbo knygoje, būtina, kad viskas, ką kruopščiai suplanuoji atsidurtų ir dienos darbo knygoje. 

Toks dvigubas planavimas ne atima laiko, o kaip tik jį sutaupo, nes darbus atlieki su tikslu, žinai savo prioritetus, žinai, ką turi padaryti per savaitę ar mėnesį (darant kasdien), kad judėtum į priekį, o ne tik suktumeis kaip voverė rate. Gali pasakyti ne, susidėlioji kiekvienos dienos darbus žinodama (-as), kur link judi, nedarai tik to, kas dega. 

Taip pat savaitinė ar mėnesio planuotė-darbo knyga gali būti naudojama ir savaičių ar mėnesio apžvalgai:

ką nuveikiau?

kur strigau? kur klydau ir ko pasimokiau?

kiek pajudėjau tikslų link? 

Toks žvilgsnis į praeitį yra labai naudingas savistabai, mokymuisi, tobulėjimui - sėdėti ir versti dienos darbo knygą žvelgiant į prirašytus puslapius gali varginti, o gal gali tiesiog nuspręsti pataupyti laiką ir to nedaryti, o atsivertus mėnesio ar savaitės darbo knygą su surašytais esminiais darbais - paprasta prisiminti kaip su kiekviena užduotim sekėsi, o tada jau toje pačioje planuotėje pasižymėti kertinius taškus ant 'i' - ką man praėjusi savaitė ar praėjęs mėnuo davė?