Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl jų naudojimo. Skaityti daugiau: Pirkimo sąlygos ir taisyklės.

Produktyvumo ritualai su OLGA KAIRIENE

Posted by administratorius 2021/02/04 0 Komentarai Planavimas,

 

Startuojame su nauja Concept.You rubrika, kur kalbinsime tas, kurios viską suspėja ir siekia tikslų, kalbinsime ir tas, kurios visko nespėja, bet vistiek aistringai įgyvendina savo vizijas.

 


Šiandien kalbinam Olgą - asmeninio prekės ženklo konsultantę ir edukatorę, turinčią ilgametę patirtį mados, verslo ir personalo srityje.

Olgos profesinis pašaukimas - padėti profesionalams su patirtimi stiprinti asmeninį įvaizdį suderinant individualumą su tikslinga komunikacija "Online". Jūsų #NaujasStartas - Olgos prioritetas!

O apie tai, nuo ko pradėti, kaip ir kodėl vystyti asmeninį prekės ženklą ji dalinasi savo socialinių tinklsų paskyrose:

www.instagram.com/olga_kairiene/

www.olgakairiene.lt

Su Concept.You komanda Olga dalinasi savo įpročiais ir taisyklėmis, kurios jai padeda siekti tikslų, nenukrypti nuo vizijos bei išlaikyti motyvaciją, kurios kartais taip trūksta.

Galbūt Olgos patarimas - bus tavo šiandienos įkvėpimas?

 


 

Ką Tau svarbiausia nuveikti ryte? Kaip pradėjusi rytą jautiesi geriausiai?

Įprastai mano rytas prasideda anksti. Mano produktyviausias laikas nuo 5 iki 8 val. Anksti ryte darau darbus, kurie man yra svarbūs ir neskubūs, kuriems reikia didžiausio susikaupimo ar kuriems kitu metu ne visada pavyktų rasti laiko.

Asmeninis prekės ženklas (Personal Branding) mano aistra tapo dar 2016 metais. Būtent tada nusprendžiau kasdien keltis 5 val. ryto ir taip atradau laiko tobulėjimui: pradėjau skaityti knygas, klausyti teminių mokymų.

Kokie 3 pagrindiniai Tavo atrasti ir Tau veikiantys efektyvumo/produktyvumo dalykai/praktikos?

Prisipažinsiu, efektyvumo / produktyvumo praktikoms mane įkvepia mano vyras. Jo pavyzdžio ir inspiracijos dėka atradau ir išsiugdžiau nemažai naudingų įpročių.

Efektyviausia ir veiksminga - skirstyti darbus pagal svarbumo ir skubumo prioritetus, suplanuoti konkretų laiką kada kokį darbą atliksiu.

Mano telefone visada išjungtas garsas bei socialinių tinklų pranešimai - tai labai padeda susikaupti ir nesiblaškyti. Supratau, kad labai svarbu planuoti ir asmeninius darbus, juos įtraukti į dienotvarkę, skirti laiko poilsiusi, o taip pat palikti vietos nenumatytiems darbams.

Viena vertingiausia mano taisyklių, kuri mane lydi jau turbūt nuo mokyklos laikų - ypatingai svarbių darbų napalikti paskutiniam vakarui. Žinoma, visko nutinka, bet tai labiau išimtys iš taisyklės. Pvz. prieš artimiausius mokymus medžiagą stengiuosi paruošti vieną dieną prieš, paskutinę dieną leidžiu sau ramiai dar kartą viską peržiūrėti, pergalvoti ir atlikti smulkias korekcijas. Taip žinau, kad būsiu pailsėjusi ir pasiruošusi.

Tavo darbo knyga skirta darbams, kuriuos susirašai iki smulkmenų? O gal tik susitikimams? Idėjoms? Deadline’ams? Ir kokią darbo knygą renkiesi?

Užrašų knygutes visada turiu, kai einu į gyvą susitikimą arba naudoju tada, kai norisi pačiai su savimi “pabrainstorminti” ir pageneruoti naujų idėjų.

Labai mėgstu užrašų knygutes gauti dovanų, pastebėjau, kad paskutiniu metu jų turiu visai nemažai ir jos turi kai ką bendro - mane reprezentuojančią spalvą :) Labai smagią knygutę gavau dovanų visai neseniai - vadinasi “Hashtag a Day”.

Visada sakau, kad užrašų knygutė ar rašymo priemonė - gali tapti puikiu asmeninio prekės ženklo atributu. Kelionėse visada mėgstu užsukti į kanceliarines parduotuves ir būtent ten dažnai surandu asmeninį prekės ženklą reprezentuojančių dovanų.

Dirbti nuolat atsižvelgiant į metinius ar ketvirčio tikslus yra viena iš esminių produktyvumo taisyklių – ar tą darai? Kaip pavyksta? Jei nuolat dirbi planuodama pagal savo ilgalaikius tikslus – kokie būtų Tavo patarimai kitoms? Juk dažnai mes juos pametame kažkur darbo knygos pradžioje ar kompiuterio atmintyje ir toliau dirbam “automatu”. Kaip manai, ar visada tikslai reikalingi?

Manau, kad tikslai labai reikalingi ir būtini! Net ir asmeninio prekės ženklo vystymo kelionėje su klientais visada pradedame nuo tikslų.

Aš pati esu žmogus, kuris mėgsta dirbti komandoje. Man labai padeda, kai aš turiu kažką, su kuo galiu savo tikslais pasidalinti ir juos kartu peržiūrėti. Tad ir mano rekomendacija būtų - atraskite žmogų, su kuriuo galėtumėte dalintis iškeltais tikslais bei tikslų pasiekimais (tai gali būti mentorius, kolega, partneris, o gal net ir antra pusė).

Dalinuosi įžvalgomis, kurios man pačiai labai padeda dirbant su tikslais:

  • Turėkite viziją, kur norite nueiti (tuomet tai veikia kaip motyvas trumpalaikiams tikslams įgyvendinti).
  • Jei planuojate mėnesio tikslus, tuomet juos aprašykite kuo detaliau. Pvz. “Noriu uždirbti 2000 eur”. Jei taip šį tikslą ir paliksite - jis bus per platus ir, tikėtina, nesuveiks. Rekomenduoju užduoti sau klausimą - kaip aš tai pasieksiu, iš ko susidarys ši suma (pvz. suteiksiu X paslaugų n klientams..), tuomet užduokite sau kitą klausimą, o kaip aš tai padarysiu arba kokie veiksmai mane prie to nuves, pvz. soc. tinkluose komunikuosiu apie savo paslaugas (n postų per mėnesį), suorganizuosiu n susitikimų ir t.t. Šiuos veiksmus labai gerai suskaidyti savaitėmis bei padieniui, kad kiekvieną dieną mes atliktume konkrečius veiksmus link savo tikslų. Labai svarbu -  eigoje fiksuokite, ką pavyko pasiekti (fiksuoti ne tik rezultatą, o ir veiksmus, kuriuos atlikote).

Gal pasidalintum vienu savo profesiniu tikslu 2021-iems metams?

Pasidalinsiu vizija ir kryptimi. 2021 prioritetas - “Ambasadorių akademijos” vystymas kartu su Laimės ekonomikos ambasadore Viktorija Starkauskiene. Ši programa skirta įmonėms, kurios rūpinasi darbdavio reputacija, darbuotojų motyvacija ir įsitraukimu, bei nori paskatinti vidinę ir išorinę darbuotojų komunikaciją. “Laimingi darbuotojai kalba” - tai 2021 metų siekis.

Kokius dar įrankius, appsus, programas naudoji, kuriuos įvardintum kaip prisidedančius prie Tavo sėkmės, produktyvumo?

Jau ilgą laiką planavimui naudoju įvairias programėles - #Trello - darbų planavimui bei asmeninei komunikacijai soc. tinkluose; #Trello ir kartais #Notion - projektiniams darbams ir jų valdymui; Google kalendoriuje žymiu susitikimus bei priminimus, ką tą dieną būtinai turiu atlikti; #Evernote - visi mano užrašai pagal temas - mano darbai su klientais, medžiaga mokymams ir visa kita su mano darbu susijusi informacija; #Slack - darbinei komunikacijai dirbant su skirtingais projektais.

Ar turi aiškias NE taisykles? Galbūt niekada NEdirbi vakarais, arba sakai NE darbui savaitgaliais, gal NEpradedi ryto neatrašius el.laiškų, gal niekada NEpalieki netvarkingo darbo stalo?

Turiu :) Vis dažniau savęs klausiu - kaip numatomas darbas ar užklausa man padės siekti ilgalaikio tikslo? Kaip tai prisidės prie mano pozicionavimo? Kokią vertę tai sukurs?

Pastebėjau, kad šie klausimai, vis dažniau leidžia pasakyti “Ne”. Ir dažnai tas ištartas “Ne” labai išlaisvina.

O iš svarbių taisyklių - Ne darbui vakarais, Ne darbui šeštadieniais, Ne social media, kai tam ne laikas, Nepradėti dieną nuo e-mailų tikrinimo, Ne netvarkingam desctopui, darbo stalui; Ne nepaklotai lovai.

TAIP visada sakau - pusryčiams bei dieniniam makiažui! Geriau pranešiu, kad 5 - 10 minučių vėluosiu, bet būtinai suvalgysiu pusryčius bei pasidažysiu. Manau, kad eidami į susitikimą (gyvą ar virtualų), privalome atrodyti reprezentatyviai, tai aš traktuoju kaip pagarbą kitam.

Kokie kiti įpročiai, hobiai Tau padeda profesinėje veikloje? Knygų skaitymas, sportas, galerijų lankymas, sveika mityba, stilinga darbo aplinka, stilinga apranga, geros kavos puodelis ryte?

Pusryčiai - būtinybė.

Subalansuotas maistas.

Knyga prieš miegą (geriausia, jei tai deketyvinis romanas).

Trumpa mankšta ryte.

Kvepalai.

Apranga.

Makiažas.

Beje, prieš kelis metus atradau puikų būdą mokytis naujų dalykų, taupant laiką:

  • Besiruošiant ryte vonioje peržiūrėti aktualius mokymus, įdomias kalbas (pvz. Ted Talks).
  • Vakare valant dantis perskaityti bent vieną knygos puslapį (šiuo metu skaitau apie Networking’ą).
  • Ryte skirti 5 min aktualios knygos skaitymui (ne grožinės literatūros).

Ką patartum savo 5-10 metų jaunesnei versijai?

Gyventi čia ir dabar, nepergyventi, kad ne viską gali padaryti iš karto, nes pasirodo, kad dažnai to net ir nereikia.

O bendrai nieko nekeisčiau, nes, manau, kad asmeninis ir profesinis augimas - tai natūralus procesas.

3 svarbiausi daiktai ant Tavo darbo stalo? IŠSKYRUS kompiuterį.

Vanduo akių lygmenyje, pakrovėjas, telefonas kažkur šone.

Tavo įkvėpėjai instagrame. Kodėl?

Nors esu gana aktyvi Instagrame, bet neturiu įkvėpėjų :) Prisipažinsiu, tam, kad žmogų galėčiau vadinti įkvėpėju, turiu jį pažinoti ne tik iš telefono ekrano, man visada rūpi asmenybė, požiūris, gyvenimo būdas, vertybės, santykiai.

Bet man tirkai patinka peržiūrėti profilius, kuriuose dalinasi, pvz. kaip skaniai ir subalansuotai gaminti maistą (pvz. @nestorasmaistas, @smartfoodliving) ar kelionių idėjomis Lietuvoje (pvz. @nera_blogo_oro), ar interjero patarimais (@justina.arch).

Pastebėjau, kad tai ką aš seku priklauso nuo mano tuo metu prioritetų ar darbų :)

Kokią vieną knygą rekomenduotum, kuri tavyje paskatino pokytį?

Deep work - Cal Newport