Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl jų naudojimo. Skaityti daugiau: Pirkimo sąlygos ir taisyklės.

Interviu su Namų Stiliaus Gurmane

Posted by administratorius 2021/02/26 0 Komentarai

Įkvepiantis pokalbis su Svajūne Vainauskiene, namų stiliaus gurmanė ir Lonas HOME prekės ženklo vadove.

Svajūnė dalinasi su mumis apie įkvėpimą dirbti ir kurti, apie kasdieninius ritualus, kurie padeda siekti užsibrėžtų tiklsų ir neprarasti motyvacijos. Svajūnė yra minimalistė ir estetė, jos motyvacija yra kurti. Nors širdyje ji tikra menininkė, bet siekdama savo užsibrėžtų tikslų ir svajonių, savo laiką planuoja ir, kaip ji pati sako, senamadiškai viską užsirašo savo darbo knygoje, kad prieš akis visad matytų, kaip atrodys jos diena visomis prasmėmis ir ar liks terpės improvizacijoms ar jau visgi nebe.

Ką Tau svarbiausia nuveikti ryte? Kaip pradėjusi rytą jautiesi geriausiai?

Kiekvienas mano rytas prasideda pirmiausia mėgstamiausios kavos puodeliu. Tai – man savotiškas kelių minučių ramybės ir pasimėgavimo ritualas prieš pradedant aktyvią dieną.

Kokie 3 pagrindiniai Tavo atrasti ir Tau veikiantys efektyvumo/produktyvumo dalykai/praktikos?

Esu spontaniška maksimalistė, bet kad daryčiau mažiau klaidų ar priimčiau klaidingų sprendimų, man geriausiai gelbsti:

  • Trumpa pauzė racionaliam apgalvojimui, procesų išsigryninimui, prioritetų susidėliojimui ir pasilaiminimui prieš pradedant,
  • Pradėjus/vykdant neabejojimas ir nesiblaškymas,
  • Padarius - analizė, ar taip, kaip norėta ir ką keisti kitą kartą.

Taip savo darbe aš taupau savo laiką ir jį išnaudoju efektyviausiai.

Tavo darbo knyga skirta darbams, kuriuos susirašai iki smulkmenų? O gal tik susitikimams? Idėjoms? Deadline’ams? Ir kokią darbo knygą renkiesi?

Darbo knygoms esu išranki, man sunku rasti tokią, kuri idealiai tiktų. Įprastai turiu jas 2, viena kalendorinė, kita būtinai be datų, tik užrašinė visoms detalėms, kad nepasimirštų. Kalendorinė knyga yra man svarbiausia – joje nugula ne tik einamųjų darbų įrašai ir susitikimai, bet ir “užklasinės” veiklos planai, asmeninio gyvenimo datos. Prieš akis turiu visad matyti, kaip atrodys mano diena visomis prasmėmis ir ar turiu terpės improvizacijoms ar jau visgi nebe.

Dirbti nuolat atsižvelgiant į metinius ar ketvirčio tikslus yra viena iš esminių produktyvumo taisyklių – ar tą darai? Kaip pavyksta? Jei nuolat dirbi planuodama pagal savo ilgalaikius tikslus – kokie būtų Tavo patarimai kitoms? Juk dažnai mes juos pametame kažkur darbo knygos pradžioje ar kompiuterio atmintyje ir toliau dirbam “automatu”. Kaip manai, ar visada tikslai reikalingi?

Taip, mano darbų rezultatai didžiąja dalimi priklauso nuo komandos, o komandos – nuo mano, todėl keliamės tikslus ir daromės planus. Tačiau aš pati dar papildomai dėliojuosi savo asmeninius tikslus ir keliuosi ambicijas, taip sukurdama terpę augti. Tiesa, per didelė ir per sudėtinga planų struktūra man visad atrodo komplikuota, todėl aš ją dėliojuosi savaip – turiu darbo knygą ir kiekvieną naujo mėnesio lapą, virš kurio pasirašau, kas per jį turi būti įgyvendinta ar pasiekta – nauja kolekcija, naujas gaminys, išpardavimai, mokymai, tam tikra apyvarta ir t.t. Man svarbu, kad aš jausčiau pulsą ir kaskart prieš akis matyčiau tai, ką esu sugalvojusi, antraip tikrai pasimeta.

Gal pasidalintum vienu savo profesiniu tikslu 2021-iems metams?

Pagrindinis tikslas aiškus ir konkretus – 2021-aisiais metais visose Baltijos šalyse parduotuvių lentynose turi nugulti LONAS HOME gaminiai. Latvijoje tai jau viena koja įgyvendinta, ruošiuosi Estijai. Turiu taip pat mažesnių ir lengviau įgyvendinamų tikslų, tokių kaip įdomesnis švietėjiškas ir naudingas turinys, tam tikro limituoto gaminio kūrimas su dizaineriais ir pan.

Kokius dar įrankius, appsus, programas naudoji, kuriuos įvardintum kaip prisidedančius prie Tavo sėkmės, produktyvumo?

Aš esu senamadiška – man telefoniniai priminimai – tas pats, kas nieko. Esu taip pripratusi prie popieriaus ir rašalo, kad į telefoną beveik nieko nesižymiu, nebent besikartojančius susirinkimus. Visa kita nugula popieriuje. Viena, esu nekart pasimovusi ant išsikrovusio telefono, kai negaliu pasitikrinti vietų ir laikų. Kita, man svarbu, kad po kelių mėnesių atsivertusi suprasčiau aiškiai, kas buvo ar bus, kokios svarbiausios tų įvykių detalės. Telefone istoriją tikrintis man nepatogu ir neaišku. Darbe su kolegomis einamaisiais darbais dalinamės MICROSOFT TEAMS ar WRIKE platformose, bet mano darbo diena dažnai yra prie vairo, todėl visos šios programos man ne visada tinka.

Ar turi aiškias NE taisykles? Galbūt niekada NEdirbi vakarais, arba sakai NE darbui savaitgaliais, gal NEpradedi ryto neatrašius el.laiškų, gal niekada NEpalieki netvarkingo darbo stalo?

Niekada nepalieku nepabaigto darbo. Tiesiog nemoku ir negaliu. Jeigu pradėjau, turiu būtinai pabaigti, neskaičiuodama viršvalandžių. Nes gal rytoj tam tiesiog nerasiu laiko ar tinkamos minties, idėjos? Taip pat niekada nepalieku popierių ant stalo, jei skubu, sukišu į stalčius ir paskui susitvarkau, bet palikti ant stalo – man darbinė netvarka.

Kokie kiti įpročiai, hobiai Tau padeda profesinėje veikloje? Knygų skaitymas, sportas, galerijų lankymas, sveika mityba, stilinga darbo aplinka, stilinga apranga, geros kavos puodelis ryte?

Aš esu estetė, gal šiek tiek menininkė. Mane tonizuoja ir jėgas sugrąžina kūryba, menas, tapyba, rankdarbiai, pvz., lipdymas iš molio. Knygų skaitymas įkvepia ir išsklaido rutiną. Kadangi laisvo laiko turiu gana mažai, stengiuosi su šeima keliauti į gamtą, kuri taip pat žadina kūrybą, vaikščiodama visad stebiu ir analizuoju architektūrą, ypač istorinę. Visa tai nusėda galvoje, pakrauna ir atsispindi mano darbe. Man viskas, ką dirbu ir darau, turi būti jauku. Ne tik man, bet ir žmonėms, kuriems tai skirta, klientams. Jauku širdžiai, jauku aplinkai.

Ką patartum savo 5-10 metų jaunesnei versijai?

Daugiau koncentracijos ir mažiau blaškymosi, išsigryninti idėją.

3 svarbiausi daiktai ant Tavo darbo stalo? IŠSKYRUS kompiuterį.

Kavos puodelis, darbo knyga ir mėgstamiausias rašiklis. Beje, rašikliams taip pat esu išranki.

Tavo įkvėpėjai instagrame. Kodėl?

Mano sekamiausi žmonės instagrame daugiausia – užsienio minimalistinio stiliaus estetai, interjero stilistai, minimalistinio stiliaus prekiniai ženklai, kuriantys namų visumą. Aš čia vėlgi pabūsiu nepopuliari, storių aš beveik nežiūriu, man įkvepiantys vizualiniai postai yra artimesni. Estetika, menas ir stilius – mano varomoji jėga, todėl tokio įkvėpimo aš labiausiai ir ieškau.

Kokią vieną knygą rekomenduotum, kuri tavyje paskatino pokytį?

Būsiu nepopuliari ir nesiūlysiu šiandien populiariausių motyvacinių knygų. Mano gyvenime viską, kas nutinka geriausia, lemia vienas dalykas – empatija. Todėl yra viena knyga, kuri man kaip “Mažasis Princas”, kurią skirtingais etapais vis iš naujo skaitau ir vis iš naujo atrandu. Jos pavadinimas man visad atrodo per skambus ir netinkantis turiniui, bet ji yra tiek gera, kad verta skaityti vėl ir vėl. Tai - Dale Carnegie "Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms".