Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl jų naudojimo. Skaityti daugiau: Pirkimo sąlygos ir taisyklės.

7 patarimai kaip naudotis darbo knyga, kad 2021 šautų kaip raketa?

Posted by administratorius 2020/12/02 0 Komentarai Planavimas,

Ir mums kažkada darbo knyga buvo tiesiog sąsiuvinis su datom – susirašai darbus, susitikimus, priminimus, paskrebini kažką kol kalbi telefonu, pasidarai pirkinių sąrašiuką.. ko dar iš jos norėt? Ogi pasirodo – darbo knyga gali būti (ir turi būti) Tavo produktyvumo, efektyvumo ir sėkmingų pokyčių įrankis. Tik reikia tinkamai ja naudotis – ką daryti, kad darbo knyga taptų Tavo geriausiu sąjungininku sėkmės link?

 

  1. P A S T O V U M A S – darbo knyga paprastai suskirstyta padieniui – (ar diena viename lape, ar kelios dienos lape) – ne be reikalo, ja reikia naudotis nuolat, nuolat taikyti žemiau vardinamus principus, nes išsikėlus tikslus sausį ir juos prisiminus gruodį paprastai ne kažkas būna įvykę. Kiekvieną dieną planavimas turi užimti bent 5 minutes.
  2. T I K S L A I – nuostabu, kad šis straipnis išeina gruodį – pats tas laikas išsikelti kitų metų tikslus, bet tą padaryti galima padaryti tikrai bet kada metų bėgyje. Apie tikslų išsikėlimą rašysime atskirą straipsnį, bet dabar tiesiog akcentuojame – norėdama (-as) produktyviai judėti į priekį juos privalai turėti prieš akis. Taigi – pastovumas ir tikslai – du pirmi žingsniai labai susiję – turi metinius tikslus, kiekvieną mėnesį peržiūri – ką tą mėnesį turi padaryti dėl savo tikslų, ką gali padaryti – mėnesio sekcijoje darbo knygoje turi atsidurti esminiai akcentai – ką tą mėnesį privalai padaryti, kad judėtum savo svajonės link. Prieš kiekvieną savaitę vėlgi – grįžti savo fokusą – KĄ TURI PADARYTI, KAD JUDĖTUM SAVO TIKSLŲ LINK. Ir galų gale darbo knygoje kiekvieną dieną darbai vėlgi turi būti dėliojami atsižvelgiant į Tavo prioritetus ir tikslus.
  3. K O N K R E T U M A S – darbai Tavo planuotėje turi būti surašyti konkrečiai – ne trumpai ‘laiškas Mantui’, o  ‘laiškas Mantui dėl konversijos procento sumažėjimo’. Kodėl? Nes tądien tu tikrai puikiai prisiminsi (na turbūt????), ką turėjai padaryti, bet jei savaitės gale (o ir mėnesio) norėsi peržvelgti, kas vyko, kas kartojos, ką perkeldavai iš vienos dienos į kitą – bus daug aiškiau.
  4. T V A R K A ir galbūt S P A L V O S -  pasistenk palaikyti tvarką, tam tikrus svarbesnius žodžius ar punktus pasižymėk didžiosiomis raidėmis, galbūt naudok skirtingų spalvų rašiklius ar paryškinimus. Tvarka ant stalo, tvarka darbo knygoje – tvarka galvoje.
  5. P L A N A V I M A S – visas svarbias datas, susitikimus, renginius, konferencijas, virtualius skambučius, susižymėk kuo anksčiau, kad vėliau planuojant darbus galėtum tinkamai pasiruošti svarbiam susitikimui su atskrendančiu svarbiu klientu. Ypač patogu, kai nuolat planuoji savaitę į priekį – kartais mėgstam savaitę ramiai peržvelgti ir pasižymėti esminius žingsnius ir darbus sekmadienio vakare, arba anksti atsikėlus pirmadienį. Nes vėliau kažkaip įsisuki kaip voverė rate ir ne kasdien spėji grįžt prie savaitės plano, o kai viskas ne galvoje, o darbo knygoje juodu ant balto – daug aiškiau kiekvieną dieną.
  6. L A I K O   B L O K A I -  kad būtų aišku – turi metų planą, turi mėnesio planą, turi savaitės planą, kurį perkeli į dienų planą – o tada pasiskiri darbams duotą laiką. Puikiai ir pati žinai, kad kai kuriuos darbus maloniau daryti – paprastai jiems smagu skirti daugiau laiko, nemalonius – slenki iš vienos dienos į kitą, komplikuotus ir tuos, kuriuose nepasitiki savimi, darai kartais per ilgai. Tad pasiskirk kiekvienam laiką ir žinok, kad lyg egzamine – tiesiog turi tik tiek laiko jam atlikti. Ir judėk toliau. Perfekcionizmas ne visada yra tinkamas atsakymas. Tiksliau dažnai nėra.
  7. P A P I L D O M A I – turi tikslus, juos seki, judi žingsnis po žingsnio, turi namų ir šeimos reikalus, vizitus pas gydytojus, namų darbus, šventes. Bet nepamiršk savęs. Idėja – mėnesio pradžioje planuodama (-as), ką tą mėnesį privalai nuveikti dėl savo tikslų, susidėliok ir laiką sau – susitikimą su drauge, vizitą į spa, galbūt asmeninis treniruotes ar priminimus nepamiršt pasportuot, gali susigalvot ir asmeninius prizus už sėkmingus mėnesius tik tebūnie tai kažkas sveiko, suteikiančio energijos, raminančio ar įkvepiančio.